Aktualności z życia powiatu

Wybierz kategorię
Powiat - Aktualnosci Dwa dni zabawy

Dwa dni zabawy

Podczas ferii nauczyciele i Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Głuchowie zaprosili dzieci na dwa dni pełne atrakcji.

14 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Uwaga!

Uwaga!

Znaleziono materiały do Integracji Sensorycznej na terenie Kościana. Właściciela znalezionych materiałów prosimy o ich odbiór w Biurze Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Kościanie przy ul. Gostyńskiej 38, pok. 103.

14 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Trenowały w Hiszpanii

Trenowały w Hiszpanii

Dziewczyny z LZS Junatrans Stare Oborzyska na przełomie stycznia i lutego przebywały na 9 dniowym obozie sportowym w Lloret de Mar w Hiszpanii. Piłkarki trenowały na składającym się z 14 pełnowymiarowych boisk trawiastych kompleksie Top Ten Sports w Tordera.

13 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Szkolenia w OWP – LUTY 2020

Szkolenia w OWP – LUTY 2020

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza na szkolenia.

Poniżej wszystkie szkolenia, które odbędą się w lutym.

13 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Ferie zimowe w Czwórce

Ferie zimowe w Czwórce

Podczas ferii w zajęciach sportowo – rekreacyjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie brało udział 120 dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Uczestnicy zajęć byli podzieleni na 8 grup. Zajęcia trwały 5 dni.

12 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci UWAGA na wiatr!

UWAGA na wiatr!

W załączeniu przekazujemy komunikat IMGW-PIB.

12 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Szkolenie na Sycylii

Szkolenie na Sycylii

Trzy nauczycielki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie: Irmina Jaźwińska, Karolina Brzozowska i Małgorzata Jaśniak wróciły właśnie z dwutygodniowego (szkolenia w Palermo na Sycylii „Planning & Management of successful Erasmus+ Projects”.

11 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

10 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Forum Rolnicze Powiatu Kościańskiego - zaproszenie

Forum Rolnicze Powiatu Kościańskiego - zaproszenie

Od stycznia do marca tego roku trwa XIII edycja Wielkopolskich Forów Rolniczych. Forum Rolnicze Powiatu Kościańskiego odbędzie się w środę, 25 lutego 2020 roku w sali SP ZOZ w Kościanie przy ul. Szpitalnej 7. Początek spotkania, którego organizatorami są: Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański, Andrzej Hirowski, Przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kościanie i Piotr Walkowski, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolnej zaplanowano na godzinę 10.00.

10 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Na ferie do Kościana

Na ferie do Kościana

Strażacy Ochotnicy ze Zbęch przygotowali dla dzieci kilka atrakcji na ferie. W drugim tygodniu ferii do Kościana wybrała się grupa 27 dzieci. Młodsze dzieci bawiły się na sali zabaw Nufrik, a starsze próbowały wspinaczki na ścianie wspinaczkowej w kościańskiej wieży ciśnień.  

06 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Łyżwy i kręgle sposobem na ferie

Łyżwy i kręgle sposobem na ferie

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie z Zespołu Szkół w Jerce wybrali się na łyżwy i kręgle.

05 lutego 2020
Powiat - Aktualnosci Tenisowe ferie

Tenisowe ferie

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Orlęta” Czacz tradycyjnie podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych zaprosił najmłodszych do wspólnego, sportowego spędzania czasu. Na sali sportowej w Czaczu grupa 15 dzieci z Czacza i Kościana brała udział w zajęciach, w których królował tenis stołowy. Gry i zabawy wokół stołu tenisowego i turniej tenisowy uzupełniła integracja przy planszówkach oraz koszykówka.

05 lutego 2020
Kościański Półmaraton
W Cieniu Robinii
Romantyczne Trasy Ziemii Kościańskiej
zamów mapy

W sercu Wielkopolski O powiecie kościańskim

Pierwsze wzmianki o powiecie kościańskim pochodzą z 1397 roku. Utworzony w drugiej połowie XIV wieku obejmował, z wyjątkiem ziemi wschowskiej, całą południowo – zachodnią część Wielkopolski. W XVI wieku był, po Poznaniu, największym powiatem Wielkopolski, a jego stolica Kościan, znanym w kraju bogatym ośrodkiem handlu i rzemiosła.

Dowiedz się więcej

722 kilometrów kwadratowych powierzchni
78 tysięcy mieszkańców
5 gmin wchodzących w skład powiatu