X edycja powiatowego konkursu na najpiękniejsza szopkę bożonarodzeniową rozstrzygnięta

Powiat Kościański już po raz dziesiąty zorganizował konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. W konkursie wzięło udział 334 uczniów, którzy wykonali 325 prac. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czwartek, 14 grudnia 2017 roku w Kościańskim Ośrodku Kultury.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz niepełnosprawni podopieczni szkół i ośrodków z terenu powiatu. Oceniając szopki komisja uwzględniała tradycyjność i nawiązanie do kanonu szopki, kolorystykę, materiały i technologię wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy oraz samodzielność wykonania.

Zgodnie z regulaminem konkursu prace ocenione zostały w następujących kategoriach: klasa I - III uczniowie szkoły podstawowej, klasa IV - VI uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie podstawowej szkoły specjalnej i niepełnosprawni podopieczni ośrodków działających na terenie powiatu.

Komisja konkursowa przyznała 60 wyróżnień i 23 nagrody.

Radosną gromadę dzieci przywitał Bernard Turski, Starosta Kościański. - Święta Bożego Narodzenia to w polskiej tradycji święto bycia razem, przebywania w gronie rodziny i najbliższych – powiedział starosta Bernard Turski. – Z roku na rok te prace są coraz piękniejsze. Jubileusz 10 – lecia konkursu świadczy o tym, że cieszy się on dużym zainteresowanie – zauważył starosta. – Chcę wam życzyć Świąt pełnych miłości spędzonych w gronie najbliższych. Poza starostą na gości czekał św. Mikołaj z panią Mikołajową, a uroczystość uświetnił barwny i kolędowy występ zespołu muzycznego Semplicze z Lubinia.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz gratulacje za trud i wierność tradycji  dzieci otrzymały z rąk Bernarda Turskiego, Starosty Kościańskiego, oraz Stefana Stachowiaka, Wicestarosty Kościańskiego. Poza nagrodami dla zwycięzców wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały plecaki, słodycze i dyplomy.  

Szczegółowe wyniki:

Wyróżnienia - uczniowie klas I - III

 

Agnieszka Kozaruk                                                  Szkoła Filialna w Borowie

Lena Sikora                                                                Szkoła Podstawowa w Stare Przysiece Drugiej

Aleksander Trefoń                                                  Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Alicja Szymańska                                                     Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Nikola Frąckowiak                                                   Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Maja Kruk                                                                   Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

Michalina Lisiak                                                        Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

Wojciech Ambrowczyk                                         Szkoła Podstawowa w Bronikowie

Julia Skrzypczak                                                       Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Leon Napierała                                                         Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Anna Dratwa                                                             Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

Krystian Koczorowski                                             Szkoła Podstawowa w Racocie

Zofia Flaczyk                                                              Szkoła Podstawowa w Racocie

Wojciech Hohorek                                                  Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Zofia Piechowiak                                                     Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

Jakub Frąckowiak                                                    Szkoła Filialna w Turwi

Lilianna Baranowska                                              Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Franciszek Garstka                                                  Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

Maja Pocztarek                                                        Szkoła Podstawowa w Racocie

Adam Poprawski                                                      Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Amelia Szymaniak                                                   Szkoła Podstawowa w Bronikowie

Oskar Firlej                                                                 Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

Igor Stachowiak                                                       Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Zuzanna Mania                                                         Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Zofia Mokrzycka                                                      Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

Filip Andrzejewski                                                   Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Ola Kułek                                                                    Szkoła Podstawowa w Czempiniu

 

Nagrody - uczniowie klas I - III

 

I miejsce

Adam Leonarczyk                                           Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

Katarzyna Teska                                              Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Bartosz Marciniak                                          Szkoła Podstawowa w Racocie

 

II miejsce

Tomasz Trawiński                                           Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

Oliwia Sikora                                                    Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Bartosz Szymański                                         Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

 

III miejsce 

Tamara Nowak                                                Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Amelia Kubiak                                                 Szkoła Filialna w Wonieściu

Herbert Kościański                                         Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

 

Wyróżnienia - uczniowie klas IV - VI

 

Paula Białożyt                                                           Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Lena Jankowska                                                       Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Alicja Ławniczak                                                       Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

Zofia Kaczmarek                                                      Szkoła Podstawowa nr 1 Kościan

Daria Giersberg                                                        Szkoła Podstawowa w Głuchowie

Gabriela Tomowiak                                                Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Filip Padykuła                                                           Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Julia Mania                                                                 Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Zuzanna Andrzejczak                                             Szkoła Podstawowa w Bonikowie

Kinga Boś                                                                    Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

Dominika Grzesiak                                                  Szkoła Podstawowa w Kokorzynie

Maja Majchrzak                                                       Zespół Szkół w Krzywiniu

Gabriela Heigelmann                                             Szkoła Podstawowa w Czempiniu

Wirginia Rybak                                                         Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Kacper Józefowski                                                  Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

Wiktoria Ratajczak                                                  Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

 

Nagrody - uczniowie klas IV - VI

 

I miejsce

Nikola Nyczka                                                  Szkoła Podstawowa w Starym Bojanowie

Dawid Wawrzyniak                                        Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Marianna Szott                                               Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

 

II miejsce

Szymon Nędzewicz                                       Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Weronika Mikołajczak                                  Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Sergiusz Kowalczyk                                        Szkoła Podstawowa nr 4 Kościan

 

III miejsce zajęli

Jagienka Wolanin                                           Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

Igor Fortuniak                                                  Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Magdalena Stężycka                                     Szkoła Podstawowa nr 3 Kościan

 

Wyróżnienia - kategoria osób niepełnosprawnych

 

Tomasz Berdychowski                                            Ośrodek Rehabilitacyjny w Kościanie

 

Beata Kaźmierczak

Zbigniew Trojanowski                                            Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

Edyta Rypińska

 

Radosław Toś                                                             Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

Marta Witkowska

Anna Zajler

 

Wioletta Wojciechowska                                      Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu

Rafał Janowicz

 

Marian Dembski                                                       Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu

 

Julia Szymkowiak

Magdalena Łączna                                                   Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie

 

Łukasz Łuczak                                                            Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościanie

Andrzej Duszyński

Ryszard Jankowski                                                   Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywiniu

 

Łukasz Stefaniak                                                       Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie

Mateusz Przydrożny                                               Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie


Nagrody - kategoria osób niepełnosprawnych

 

I miejsce

Laura Andrzejewska

Mateusz Konik                                  Zespół Szkół Specjalnych w Kościanie

Damian Mojs

                                                                                             

II miejsce

Ewa Gunther                     Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie

 

III miejsce

Klaudia Rypińska                             Ośrodek Wsparcia w Kościanie

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo