W przyszłym roku klienci Wydziału Komunikacji i Dróg będą obsługiwani w nowym budynku

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na rozbudowę budynku starostwa przy ulicy Gostyńskiej. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Budowlane Budomont Sp. z o.o. z Kościana proponując wykonanie rozbudowy za kwotę 1 mln 515 tys. złotych oraz dając 6 lat gwarancji.

Do nowego budynku starostwa, który stanie na tyłach biurowca przy ul. Gostyńskiej, przeniesiony zostanie Wydział Komunikacji i Dróg. Jego główną częścią będzie zajmująca 103 m2 sala operacyjna, w której umieszczonych zostanie 8 stanowisk obsługi klientów wydziału. Poza tym w budynku znajdować się będzie przestronna poczekalnia dla klientów, pięć pomieszczeń biurowych, w których znajdować się będą m.in. biuro naczelnika wydziału, biuro praw jazdy oraz obsługi przedsiębiorców, toalety, w tym także toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych.

Nowy budynek będzie ogrzewany z niezależnej kotłowni gazowej i będzie spełniał standardy budynku energooszczędnego. Ponadto budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wjazd do wózków ustytuowany jest przy istniejącym już wejściu.

Kasa, która obecnie znajduje się na drugim piętrze, przeniesiona zostanie na miejsce punktu informacyjnego.

Możliwe będzie przemieszczanie się między nowym i starym budynkiem starostwa bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

W związku z rozbudową budynku przebudowany zostanie także parking.  Zniknie sześć miejsc parkingowych, ale w zamian za to pojawi się osiemnaście innych. Łącznie z tej strony budynku możliwe będzie zaparkowanie 47 samochodów. Oprócz tego przy budynku znajduje się jeszcze jeden parking (znajdujący się od strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie).

Ponadto rozbudowany zostanie system monitoringu, a na terenie wokół budynku staną dodatkowe lampy zewnętrzne.

Celem zmian jest podniesienie komfortu obsługi mieszkańców oraz zmiana warunków pracy urzędników. Chcąc załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji i Dróg nie będzie już trzeba wchodzić po schodach na piętro i poruszać się po wąskim korytarzu. Również klienci oczekujący na załatwienie swojej sprawy będą mieli stworzone ku temu lepsze i bardziej komfortowe warunki.

Roboty budowlane rozpoczną się, kiedy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, najprawdopodobniej będzie to przełom lutego i marca i potrwają do końca października tego roku. Przeniesienie wydziału do nowego budynku planowane jest na początek 2018 roku.

Zwolnione po przeniesieniu Wydziału Komunikacji i Dróg biura zostaną wykorzystane przez inne wydziały. W dwóch istniejących budynkach przy ul. Gostyńskiej swoje siedziby mają jeszcze: Wydział Oświaty i Spraw Społecznych, Wydział Architektury, Budownictwa i Ochrony Środowiska, a także Zarząd Dróg Powiatowych, Rejon Dróg  Wojewódzkich w Kościanie, Wielkopolska Izba Rolnicza, a także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Starostwo Powiatowe w Kościanie obecnie mieści się w trzech budynkach. Starosta, Wicestarosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kościańskiego oraz dziewięć wydziałów i biur mają swoje siedziby przy alejach Kościuszki 22, trzy wydziały przy ulicy Gostyńskiej 38, natomiast Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ma swoją siedzibę przy ul. Bączkowskiego w budynku Państwowej Straży Pożarnej.

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo