Ponad 800 młodych zawodników biegało ulicami Kościana

W przededniu XIII Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego swoje święto mieli najmłodsi biegacze z powiatu kościańskiego.

Na mecie tegorocznego Święta Biegania z Coccodrillo, które odbyło się 4 listopada 2017 roku, zameldowało się 814 młodych biegaczy.

Każde dziecko, które wzięło udział w imprezie otrzymało pamiątkowy medal, koszulkę firmy Coccodrillo, silikonową bransoletkę, dmuchane pałki kibica worek na obuwie oraz zestaw ze zdrową żywnością – jogurt i jabłko.

Oprócz dzieci tradycyjnie już w sobotę ulicami Kościana maszerowało 92 chodziarzy z kijkami do nordic walking.

Sponsorami tegorocznej edycji Święta Biegania byli: firma Coccodrillo, Instal Filter, Ex’s Sport, Mlekovita oraz RKS Jarogniewice.  

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

I – dziewczęta urodzone w 2010 roku i młodsze:

  1. Maria Żurek, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej,
  2. Kaja Wyrzykiewicz, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie, 
  3. Gabryiela Ospałek, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie.

II – chłopcy urodzeni w 2010 roku i młodsi:

  1. Franciszek Kędzia,  Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie,
  2. Filip Majchrzak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,
  3. Kajetan Piątek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie.

III – dziewczęta urodzone w 2009 roku:

  1. Wanessa Nowakowska, Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach,
  2. Julia Mituła, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej,
  3. Patrycja Radoła, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie  

IV – chłopcy urodzeni w 2009 roku:

  1. Tobiasz Górczak, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej,
  2. Jan Marszewski, Szkoła Podstawowa w Racocie,
  3. Wojciech Stanisławiak, Szkoła Podstawowa w Racocie

V – dziewczęta urodzone w 2008 roku:

  1. Sandra Idziak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,
  2. Amelia Pluta, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,
  3. Ewelina Szłapka, Szkoła Podstawowa w Racocie

 

VI – chłopcy urodzeni w 2008 roku:

  1. Mikołaj Popielewski, Szkoła Podstawowa w Czaczu,
  2. Marcin Olejnik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie,
  3. Bartosz Grodziski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie

 

VII – dziewczęta urodzone w 2007 roku:

  1. Emilia Hegyi, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie,
  2. Martyna Pawlicka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,
  3. Amelia Stefaniak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

 

VIII – chłopcy urodzeni w 2007 roku:

  1. Paweł Ratajczak, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie,
  2. Jakub Kuik, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie,
  3. Nikodem Frackowiak, Szkoła Podstawowa w Racocie

 

IX – dziewczęta urodzone w 2006 roku:

  1. Ewelina Halasz, Szkoła Podstawowa w Starej Przysiece Drugiej,
  2. Weronika Bąk, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie,
  3. Klaudia Przewoźniak, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

 

X – chłopcy urodzeni w 2006 roku:

  1. Maksymilian Donaj, Szkoła Podstawowa w Kiełczewie,
  2. Kacper Pietrzak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,
  3. Adrian Ratajski, Szkoła Podstawowa w Racocie

 

XI – dziewczęta urodzone w 2005 roku:

  1. Marta Wojtkowiak, Szkoła Podstawowa w Racocie,
  2. Julia Kaczmarek, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie,
  3. Magdalena Bajstok, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie

 

XII – chłopcy urodzeni w 2005 roku:

  1. Oliwer Górny, Szkoła Podstawowa w Racocie,
  2. Alan Kunz, Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach,
  3. Jakub Stężycki, Szkoła Podstawowa w Bieżyniu

 

XIII – dziewczęta urodzone w 2004 roku:

  1. Dominika Kaczmarek, Szkoła Podstawowa w Czempiniu,
  2. Jagoda Skoracka, Szkoła Podstawowa w Czaczu,
  3. Malwina Dworczak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie

 

XIV – chłopcy urodzeni w 2004 roku:

  1. Mikołaj Weinert, Szkoła Podstawowa w Czaczu,
  2. Jakub Nijaki, Szkoła Podstawowa w Czaczu,
  3. Piotr Lira, Szkoła Podstawowa w Racocie

 

XV – dziewczęta urodzone w 2003 roku:

  1. Anna Wojtkowiak, Szkoła Podstawowa w Racocie,
  2. Julia Andrzejewska, Szkoła Podstawowa w Czaczu,
  3. Zofia Till, Szkoła Podstawowa w Czempiniu

 

XVI – chłopcy urodzeni w 2003 roku:

  1. Sebastian Matyja, Gimnazjum w Racocie,
  2. Szymon Kulmajer, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie,
  3. Dawid Sołtysiak, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

 

XVII – dziewczęta urodzone w 2002 roku:

  1. Zuzanna Ustasiak, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie,
  2. Roksana Żydowicz, Szkoła Podstawowa w Czempiniu,
  3. Marta Dziura, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie

 

XVIII – chłopcy urodzeni w 2002 roku:

  1. Kacper Galas, Szkoła Podstawowa w Czempiniu,
  2. Jeremiasz Witkiewicz Zespół Szkół w Czaczu,
  3. Mateusz Zawiła, Gimnazjum Racot

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo