Medal, koszulka, komin oraz czapka dla biegaczy

Dodano: 30 września 2019

Medal, koszulka, komin oraz czapka dla biegaczy

W tym roku zawodnicy, którzy wezmą udział w Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego który odbędzie się 10 listopada 2019 roku, w pakiecie startowym znajdą między innymi koszulkę, komin oraz czapkę.

Pakiet startowy otrzymają zawodnicy, którzy zapisali się w I terminie. Tym, którzy zapisali lub zapiszą się na półmaraton po 30 września organizatorzy nie gwarantują pakietu startowego.

Wszystkim, którzy ukończą bieg na mecie wręczony zostanie medal. Tegoroczny projekt przedstawia budynek kościańskiego starostwa z biało-czerwoną flagą powiewającą na maszcie, na którego tle biegną zawodnicy – logo półmaratonu. Na jednej stronie medalu w okręgu tradycyjnie już umieszczony został portret patrona biegu dra Henryka Florkowskiego, natomiast po drugiej kopia pieczęci odnalezionej na dokumencie powiatowym – uchwale budżetowej z 6 marca 1928 roku. Dokument podpisał starosta Adam Narajewski. Pieczęć została odnaleziona na dokumentach znajdujących się w leszczyńskim Archiwum Państwowym. Poza orłem znajdują się na niej napisy: „Wydział Powiatowy” i „Powiat Kościański”. Zarówno ten element, jak i biało-czerwona flaga oraz szarfa w podobnej kolorystyce nawiązują do obchodzonego w tym roku przez Powiat Kościański jubileuszu 100 lat polskiej administracji powiatowej oraz 20 lat nowoczesnego samorządu powiatowego.

Medal oraz projekty gadżetów zaprezentowane zostały przez przedstawicieli komitetu organizacyjnego – E. Strzymińskiego, R. Talikadze, R. Bobkiewicza - podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wrześniu. W konferencji udział wziął także starosta kościański Henryk Bartoszewski.

Cały czas można zgłosić swój udział w półmaratonie oraz biegu towarzyszącym na 6,5 km.  II termin zapisów mija 15 października.

Zapisy na półmaraton TUTAJ.