Europejskie i Krajowe Zawody Sikawek Konnych oraz Wybory Miss Europy Straży Pożarnych

Już po raz trzynasty zostały zorganizowane Europejskie Zawody Sikawek Konnych. Jednocześnie była to szesnasta edycja zawodów rangi krajowej.

Zawody podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się na śmigielskim hipodromie. W niedzielę, 14 sierpnia 2016 roku, w Śmiglu zjawiło się 10 drużyn kobiecych, 29 drużyn męskich oraz 6 drużyn zagranicznych (po 2 z Czech i Węgier oraz ekipy Słowacji i Niemiec). Zawody wygrało OSP Topola Mała w kategorii męskich drużyn pożarniczych, na drugim miejscu znalazła się drużyna  OSP Świbie, a na trzecim OSP Dąbrowa. Wśród drużyn kobiecych zwyciężyła reprezentacja Dąbrowy, Topola Mała, Sworawa W ekipach zagranicznych prym wiodła reprezentacja Czech przed Niemcami i Słowacją.

Niedzielnej imprezie towarzyszył pokaz sikawki parowej zaprezentowanej przez czeską drużynę oraz dziecięce drużyny z OSP Bielewo, OSP Nietążkowo oraz OSP Świeligów, które zaprezentowały miniaturowe sikawki,. Młodzi strażacy wykazali się  także umiejętnościami na torze przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy.

W przededniu Zawodów Sikawek Konnych wybrano Miss Europy Straży Pożarnych. Do konkursu przystąpiły cztery dziewczyny, dwie  Czeszki, Węgierka i Polka. Jury, któremu przewodniczył Starosta Kościański Bernard Turski, wybrało Eliskę Budkovską z Czech. Pierwszą wicemiss i jednocześnie miss publiczności została Aleksandra Migdałek z OSP Głuchowo.

Zawody Sikawek Konnych oraz wybory Miss Europy, jak co roku, mogły się odbyć dzięki wsparciu samorządów z terenu powiatu kościańskiego. 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo