Ciekawe praktyki w Hiszpanii

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie w ramach projektu „Praktyki w Hiszpanii szansą na sukces zawodowy”  wyjechała na praktykę zawodową do Hiszpanii. Praktyki, które trwały od 15 maja do 2 czerwca były częścią programu ERASMUS +. 

Na zajęcia wyjechało 18 osób, które kształcą się w zawodach: technik informatyk, technik spedycji, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. – Uczniowie mieli niezwykłą szansę poznać hiszpański rytm pracy i życia w Sewilli. Poza temperaturami, które sięgały ponad 40 stopni Celsjusza praktykanci pracowali w hiszpańskich przedsiębiorstwach, uczyli się samodzielności oraz języków obcych, a do miejsca praktyk dojeżdżali komunikacją publiczną – mówi - Edyta Baranowska - koordynator projektu, nauczycielka j. angielskiego i hiszpańskiego w ZSP w Nietążkowie.

W czasie wolnym od pracy i po zajęciach z hiszpańskiego uczniowie mieli okazję do zwiedzania pięknych zakątków Andaluzji i poznawania kultury jej mieszkańców. W samej Sewilli uczniowie zobaczyli m.in. park Marí Luisy z placem Hiszpańskim, katedrę z Wieżą Giralda, ogromne ogrody przy pałacu Alkazar, w którym kręcono film „Gra o tron” oraz Złotą Wieżę przy rzece Gwadalkiwir. W ramach weekendowych wycieczek uczniowie wyjechali do miasteczka Ronda, w którym widzieli zabytkowy most, domy na skałach oraz jedną z najstarszych w Hiszpanii arenę byków. Na plaży w Kadyksie skorzystali z chłodu turkusowych wód zatoki.

Kolejną atrakcją była wizyta w Kordobie, mieście wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wąskie uliczki, rzymskie zabytki, meczet – katedra to tylko niektóre z widzianych atrakcji.

Ostatnia wyprawa praktyk to wycieczka do miasta Tavira w Portugali. Kąpiel w Oceanie Atlantyckim była dodatkową przygodą. Wszyscy uczniowie deklarują, że na tak ciekawe zajęcia pojadą, bez chwili wahania, kolejny raz. 

Zarząd

Bernard Turski - Przewodniczący Zarządu

Bernard Turski

Przewodniczący Zarządu

Starosta Kościański

Stefan Eugeniusz Stachowiak - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Stefan Eugeniusz Stachowiak

Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Wicestarosta Kościański

Mirosław Stanisław Kaczmarek - Członek Zarządu

Mirosław Stanisław Kaczmarek

Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa - Członek Zarządu

Aleksander Stanisław Sowa

Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak - Członek Zarządu

Grzegorz Ratajczak

Członek Zarządu

Facebook Logo
Twitter Logo
Instagram Logo